Pieci soļi līdz jautram, iedvesmojošam un aktīvam āra vingrošanas laukumam visām vecumu grupām

30/11/2021
Aktīvas atpūtas parks

Vai jūs plānojat izveidot āra aktīvo zonu? Mums ir pieci lieliski padomi, kurus ņemt vērā, sākot dizaina plānošanu.

1.

Vislabākais rotaļu laukumu un citu āra atpūtas laukumu dizains ir iekļaujošs. Visos dizaina aspektos (gan kultūras, gan kustību) jāņem vērā bērni un pieaugušie ar dažādām ķermeņa aprisēm un spējām.

2.

Ja parks šķitīs jautrs un interesants vecākiem, tas būs jautrs un interesants arī bērniem. Pieaugušajiem nav obligāti nepieciešams atsevišķs sporta aprīkojums vietējā rotaļu laukumā, taču tas nenāk par ļaunu. Sporta aprīkojumam ir pieejams QR kods, kuru var noskenēt, lai viedierīcē atvērtu personīgo virtuālo treneri, kurš palīdzēs pieaugušajiem uzsākt āra treniņus.

Palīdziet vecākiem būt labam piemēram saviem bērniem, radot zonas, kuras ļauj pieaugušajiem būt aktīviem.

“Kas gan rada vislielāko sasnieguma sajūtu kā bērniem, tā pieaugušajiem, ja ne pārvarēts izaicinājums?”

3.

Meklējiet jaunus risinājumus. Nav sarežģīti parkā uzstādīt dažādu rotaļu un sporta aprīkojumu, bet vai tas ir viss, kas nepieciešams, lai jauki pavadītu laiku ar draugiem un smeltos iedvesmu?

Atstājiet brīvu telpu iedvesmai un arī citiem izklaides veidiem! Iekārtu virsmas var veidot zilā krāsā tā, lai tās izskatītos pēc viļņiem vējā. Aiciniet parkā dabu, izmantojot akmeņus, kokus un dabiskas virsmas, piemēram, īstu zāli. Viss parks var arī kļūt par milzīgu galda spēli, kur spēlētāji ir kauliņu vietā, vai arī parkā paslēpt izglītojošus slēpņus, kur jaunu apgūt varēs gan bērni, gan pieaugušie.

Divi nozīmīgākie padomi:

4.

Nebaidieties no karuseļiem un cita ātras kustības vai griešanās aprīkojuma. Parka apmeklētāji (īpaši bērni) ar prieku griežas karuselī. Tas pat veicina bērnu smadzeņu un līdzsvara attīstību.

5.

Nebaidieties arī no augstuma! Tas, no kā baidās viens bērns, varbūt nemaz nav izaicinoši citam. Nepadariet rotaļu laukumu garlaicīgu, novēršot visus riskus – tas visdrīzāk nešķitīs jautri un pievilcīgi bērniem.

Kas gan rada vislielāko sasnieguma sajūtu kā bērniem, tā pieaugušajiem, ja ne pārvarētas bailes un izaicinājums?  


Jenss Lindgrēns (Jens Lindgren)

Rotaļu laukumu un āra sporta laukumu eksperts “Lappset Finland” www.linkedin.com/in/jenslindgren/

Ja ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums

Skatīt mūsu
produktus