Triecienabsorbējoši segumi

Bērnu rotaļu laukumu segumi iedalāmi divās grupās – sintētiskie segumi un dabīgo beramo materiālu segumu. Abi segumu veidi, ja pareizi izbūvēti, spēj nodrošināt atbilstošu trieciena amortizāciju saskaņā ar drošības standartiem EN1176 un EN1177. Izvērtējot konkrētā projekta vietu, budžetu un stilu, Fixman speciālisti saviem klientiem var ieteikt piemērotāko seguma veidu un palīdzēt aprēķināt tā izmaksas un sniegt konsultācijas projektēšanā un būvniecībā.

Sintētiskie segumi (Gumijas flīzes, lietais segums (EPDM), mākslīgais zāliens, gumijas mulča) –

  • Kādēļ izvēlēties – higiēniskāki, plašas krāsu un dizaina iespējas, vieglāka un lētāka kopšana, saglabā tīrāku un sakoptāku apkārtni.
  • Kur izmantot – pilsētu skvēros un centra parkos, dzīvojamo ēku kompleksu pagalmos, izglītības iestādēs, sporta laukumos.

Dabīgie beramie materiāli (smilts, šķelda, grants) –

  • Kādēļ izvēlēties – Lētāki ierīkošanā, ar labākām amortizācijas īpašībām, nodrošina dabai pietuvinātu vidi un atmosfēru.
  • Ko būtiski ņemt vērā – prasa vairāk laiku un līdzekļus uzturēšanā, iznēsājas, nav higiēniski un ar ierobežotām dizaina iespējām;
  • Kur izmantot – meža parkos, pie peldvietām un dabas takām, ierobežota budžeta projektos,

Būtiskākās drošības standartu prasības, kas jāņem vērā ierīkojot bērnu rotaļu laukumu segumu –

  • Katrai rotaļu ierīcei ir noteikts maksimālā kritiena augstums, ko parasti norāda iekārtas ražotājs pie tehniskajiem datiem. Segumam ir jānodrošina kritiena amortizācija, kas atbilst maksimālā kritiena augstumam.
  • Mākslīgā seguma veidiem ir pieejami dažādi biezumi un jo biezāks materiāls, jo lielāku trieciena amortizāciju tas nodrošina (skatīt ilustratīvas tabulas).
  • Smiltij un šķeldai minimālais seguma biezums ir 30cm, bet gadījumos, kad iekārtas maksimālā kritiena augstums ir lielāks par 2 metriem, seguma slānim jābūt vismaz 40cm.
  • Zālienu kā segumu var izmantot pie iekārtām ar kritiena amortizāciju līdz 1m, taču arī tad jānodrošina, ka zāliens ir zaļš un auglīgs, jo nobradāta melnzeme ar dažiem zāles stiebriem netiks uzskatīta par atbilstošu arī šāda augstuma aprīkojuma.
  • Koka klājs, bruģis un citi cietie materiāli rotaļu laukumos kā segums var tikt izmantoti, ja iekārtām nav forsētas kustības un to kritiena augstums ir mazāks par 60cm. Aicinām būt piesardzīgiem ar cieto materiālu izvēli rotaļu laukumos un rūpīgi izvērtēt iemeslus un ieguvumus šādam risinājumam, jo specializētie amortizējošie segumi vienmēr nodrošinās zemāku traumatisma risku.

Do not forget about 2D drawings and 3D shapes

Ja ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums

Skatiet mūsu produktus