Kā padarīt cilvēkus aktīvākus, izmantojot geimingu?

30/11/2021
Digital play

“Lappset” meitas uzņēmuma Nīderlandē “Yalp” produktu dizaineris Robs Tviterts (Rob Tuitert) pauž savu redzējumu par digitālām rotaļām.

“Bet, kad cilvēki pie visām problēmām vaino datorspēles, es ieņemu aizsargpozu. Datorspēlēm izdodas vairākas lietas, par kurām rotaļu laukumu dizaineri un bērnu vecāki var tikai sapņot. Kā būtu, ja mēs šos aspektus varētu iekļaut arī āra rotaļās?”

Geimings ir videospēļu spēlēšana. Kad es pieminu geimingu, vairums cilvēku iztēlojas tumšu istabu ar spilgtu ekrānu, krēslā izmetušos un ekrāna nohipnotizētus bērnus. Bet, kad pieminu “āra rotaļas”, prātā nāk laimīgi bērni, kuri skaida pa zāli.

Patiesībā geimingam ir ļoti slikta slava, un es labprātāk redzētu savus bērnus spēlējamies pagalmā, nevis pavadot laiku iPad ekrānā. Atklāti sakot, man pašam nenāktu par ļaunu vairāk laika pavadīt ārā, nevis, skatoties telefonā.

Bet, kad cilvēki pie visām problēmām vaino datorspēles, es ieņemu aizsargpozu. Datorspēlēm izdodas vairākas lietas, par kurām rotaļu laukumu dizaineri un bērnu vecāki var tikai sapņot. Tās ir tik jautras, ka gribas spēlēt vēl un vēl. Tām ir dažādi grūtības līmeņi, bet visiem ir nepieciešama tikai viena ierīce, kurā var spēlēt arī dažādas citas spēles. Turklāt laiku pa laikam tiek izlaistas jaunas spēles.

Kā būtu, ja mēs šos aspektus varētu iekļaut arī āra rotaļās?

Mēs varētu apvienot abu pasauļu labākās īpašības – geiminga izaicinājumu un jautrību, un āra rotaļu veselīgās aktivitātes un reālu kontaktu ar cilvēkiem.

Tas šobrīd notiek jau vairāk nekā 20 valstīs un 350 interaktīvās rotaļu sistēmās. Pagājušā nedēļā lietotāji rotaļās kopumā pavadīja 1500 stundas. Un šajā jaunajā rotaļā – āra geimingā – iesaistās ne tikai bērni, bet arī vecāki un pat vecvecāki.

Bērni apgūst matemātikas vienādojumus, skolas pagalmā spēlējot ciparu spēles, nevis sēžot skolas solā. Slimnīcās bērni uz mirkli aizmirst par slimību, jo jātiek nākamajā līmenī bumbas mešanas spēlē, kamēr, bērnam nejūtot, tam tiek veikti papildu izmeklējumi.

Veco ļaužu pansionātos seniori kopā ar mazbērniem spēlē dejošanas spēli un bauda saules starus. Futbola klubu spēlētāji cenšas pārspēt viens otra augstāko punktu skaitu, pēc iespējas vairāk reižu trāpot mērķī. Radoši tīņi parkā atrāda savas diskžokeja prasmes interaktīvā dīdžeja pultī, bet viņu draugi izklaidējas un klausās koncertu.

Nākotnē tiks radītas jaunas spēles un spēļu metodes, kuras aicinās cilvēkus doties ārā.

To sajūtu, kura rodas, spēlējoties ārā, nevar aprakstīt vārdos. Mēs jau esam pavadījuši pietiekami daudz laika pie ekrāna. Iesim ārā spēlēties!

Digitālais spēļlaukums no lappset

Robs Tviterts (Rob Tuitert)
Robs Tviterts (Rob Tuitert)

Robs Tviterts ir “Lappset” meitas uzņēmuma Nīderlandē “Yalp” produktu dizaineris. Viņš rada interaktīvus rotaļu laukumus un sporta laukumus.

https://www.yalp.com/

Ja ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar mums

Skatīt mūsu
produktus